logo k40 league

facebookicon youtubeicon photoicon

U21 LOKA PORTOROŽ33Igralci Škofje Loke so suvereno opravili s prvim delom. V finalu so se pomerili z AKK Branik, kjer pa so do zmage prišli šele v tesni končnici.

Tekmo so bolje začeli Ločani, ki so si hitro priigrali prednost desetih točk. Gostje so v nadaljevanju prvega polčasa vzpostavili ravnovesje in bili v stiku s Škofjo Loko. Mariborčani so v drugem polčasu prišli na vsega dve točki zaostanka, za dokončni preobrat pa jim je zmanjkalo časa in malo športne sreče. Pri Škofji Loki se je izkazal Luka Kureš z 28 točkami in 6 skoki in tako postal MVP finalnega turnirja. Pri Braniku je strelsko izstopal Armin Hrstić s 30 točkami.

Finale Lige U21
KK Škofja Loka : AKK Branik Maribor 97:93 (28:18, 21:20, 20:19, 28:36)
Statistika tekme
Jaka Hladnik, KK Škofja Loka: Tekmo smo dobro odpri, se držali navodil in vodili že za 17 točk, v nadaljevanju pa smo povsem popustili in dovolili da nas borbeni Maribor ujame. Na koncu smo zbrali moči, da nismo dovolili presenečenja in zasluženo zmagali. Čestitam Mariboru za nepopustljivo igro mojim igralcem pa za prvo lovoriko v ligi U21.

Ervin Dragšič, AKK Maribor: Najprej vse čestitke LTH za zasluženo zmago v finalu. Tekma je bila izredno lepa z veliko koši, lepimi akcijami in na koncu tudi rezultatsko razburljiva. Na koncu bi se rad zahvalil za povabilo in odlično izpeljano ligo U-21, mi v klubu in sami fantje smo zelo zadovoljni in upam, da se vidimo spet naslednje leto s še več sodelujočimi klubi. Skratka čudovita izkušnja za mlade fante in vse čestitke organizatorjem.

V tekmi za tretje mesto je domača Ilirija gostila igralce Portoroža. Slednji bili so v okrnjeni zasedbi prekratki, da bi bili konkurenčni domačinom. Zmage so se s 93:79 veselili igralci KD Ilirije in tako osvojili tretje mesto. Pri domačih je Darko Tolimir zabeležil 26, pri Primorcih pa Max Adam Starman 32 točk.