logo k40 league

facebookicon youtubeicon photoicon

megaflorEkipa Megaflor je gostila ekipo Kranjske Gore. Slednji so morali po podaljšku priznati premoč domačinom.

Tekma dveh rivalov, ki se v Ligi K40 merita že štiri sezone, se je začela izenačeno. Domača ekipa Megaflor je sicer v drugi četrtini že prišla do dvomestne prednosti, a so gostje do polčasa razliko zmanjšali na dve točki. V izenačeni tretji četrtini je kazalo, da bo ta tekma še zelo vroča. V drugem polčasu sta se ekipi izmenjevali v vodstvu in dve minuti pred koncem so gostje ušli na pet točk. A so domačini izenačili tik pred koncem in sledil je podaljšek. Ta se je začel zelo nervozno, saj je prvi koš padel šele ob koncu tretje minute. Parketarji so nato na domačih tleh zadržali mirno glavo in slavili zmago z rezultatom 67:63. Pri domačih je bil strelsko najbolje razpoložen Andraž Antolovič s 23, pri gostih pa Tim Vrbančič z 20 točkami.

4. krog - 1. Liga K40 (skupina 1)
Megaflor : Kranjska Gora 67:63 (17:16, 17:16, 11:11, 14:16, 8:4)
Statistika tekme

Gregor Hlebec, Megaflor: Zelo borbena in napeta tekma, ki se je odločila v našo korist po podaljšku. Rad bi pohvalil soigralce, da smo se kljub padcu v igri v drugem delu pobrali, izvlekli podaljšek in na koncu slavili. Čestitke tudi Kranjski Gori.
Uroš Trstenjak, Kranjska Gora: Šlo je za zelo napeto in borbeno tekmo polno preobratov, ki se je odločila v podaljšku. Začeli nismo dobro in si sredi druge četrtine že nakopali kar velik zaostanek, ampak smo le zaigrali bolje in se vrnili v igro. Na koncu rednega dela nam ob vodstvu na žalost ni uspelo zaključiti tekme in sledil je poraz v podaljšku. Čestitke nasprotnikom za nepopustljivost in zmago.